Tagjaink

Egyesületünk tagjai között fazekasok, szövők, hímzők, kosárfonók, nemezesek,  csipkeverők, fafaragók, kékfestők, játékkészítők, mézeskalácsosok, stb. vannak.

Mindenkit szeretettel várunk rendezvényeinkre, kiállításokra, táborainkba, kézműves foglalkozá-sainkra.

Navigáció

Bejelentkezés

Egyesületünket megtalálja a Facebookon is

ASzakkör

Hímző alkotótábor

A Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület szeretettel várja a hímzés iránt érdeklődőket alkotótáborába.

A tábor helyszíne és időpontja: Nagykőrösi alkotóház, 2024. július 22-26.

Tábor szervezője és szakmai vezetője: Mucsi Jenőné népi iparművész hímző

A tábor meghívott résztvevői a nagykőrösi és a kecskeméti Díszítőművész Szakkör tagjai, megyénkben működő szakkörök vezetői és tagjai, a hímzést szerető érdeklődők. Kezdőket is szívesen látunk.

Az elméleti anyag és a viseletek bemutatásához a „Kalotaszegi magyar népviselet” és a Magyar Néprajzi lexikon” tanulmányozása ad segítséget. Az elméleti anyag ismertetésére Czimbercsik Éva hímzőt kértük fel.

Ezen alkotótábor ideje alatt olyan hímzésekkel foglalkozunk, amelyeket már korábban tanultunk, de érdemes ezt a tudást feleleveníteni. Ezek közé tartozik a kalotaszegi széki és a vállfűs hímzés.

A széki minták anyagra történő tervezését, a változatos öltéseket Orbán Istvánné népi iparművész tanítja. Alapanyagként kressvásznat, hímző fonalként piros Catania fonalat fogunk használni.

A második témánk a kalotaszegi vállfűs hímzés lesz. Ezt a hímzést is szeretnénk ismét elővenni, és feleleveníteni a minták szerkesztését, a sokrétű változatos formákat, az öltések alkalmazását a mai kor igényeinek megfelelő lakástextileken és használati tárgyakon.

A szakmai tanítását az öltések szabályos alkalmazását anyagra történő tervezését Gulyás Lászlóné népi iparművész oktatja a korábban elkészített mintadarabja alapján. A hímzéshez takácsvászon anyagot és szintén Catania fonalat használunk.

De nem maradhat ki a tábor programjából az elkészült munkák szép befejezése, az alkalmazott szélmegoldások, paplansarok készítése sem, felelevenítjük az azsúr és a borsóka varrásának változatait.

Részvételi díj: 35.000,-Ft (az egyesület tagjainak 30.000,-Ft)  A díj teljes ellátást (szállást és napi háromszori étkezést) biztosít.

A varráshoz szükséges eszközöket (tű, olló, lámpa, stb.) mindenki hozza magával, vásznat és fonalat biztosítunk.

Jelentkezni, érdeklődni lehet Mucsiné Erzsikénél:

mucsie37@gmail.com vagy +36 30 407 1341